LPGA Golf Open
În weekendul trecut, LPGA își ajută turneul de golf deschis la terenul de golf Pine Needles din Carolina de Sud. A fost un turneu interesant de urmărit în timp ce jucătorii au lucrat pentru a învinge cursul și a câștiga. A fost o luptă pentru mulți, deoarece au găsit probleme și au căzut înapoi din pachet, precum Kerrie Webb și Annika Sorestam. Mă așteptam să pună scoruri scăzute. Ba chiar a găsit-o pe Michelle Wie să se retragă din nou pentru încheietura mâinii. Acest tânăr gal trebuie să-i ofere o odihnă și să-și revină jocul la nivelul turneului. Este una grozavă de urmărit, dar când suferă de durere, nu dă bine pentru un scor bun.

Aceasta a fost prima dată când a existat o legătură între jucătorii americani și coreeanii de 24 de jucători din turneul de golf feminin din 2007 care au făcut reducerea. Se pare că jucătoarele americane de golf au avut un număr scăzut la multe turnee de femei. America are din ce în ce mai mulți jucători tineri câștigându-și drum în turnee. Cel mai tânăr american american a fost Alexis Thompson în vârstă de doisprezece ani pentru a se califica la Open. Mina Harigae, în vârstă de șaptesprezece ani, a fost înscrisă după ce a câștigat evenimentul U. S. Amatori de legături publice. Acest lucru s-a arătat că 7 din cei 10 jucători aveau sub 30 de ani la echipa U. S. Solheim Cup anul trecut.

Câștigătorul acestui mare eveniment a fost Cristie Kerr, iar runda finală a dovedit că poate trece cu o victorie. Ea a fost în fața lui Lorena Ochoa din Mexic, care este catalogată drept jucătorul numărul unu în golful femeilor. Lorena a avut probleme cu ultimele câteva găuri lovindu-se în nisip și nisip în timp ce Christie făcea puțuri de ambreiaj, dar puiul de 18 picior pe Hole 14 a fost unul care a pus-o în frunte. Punerea ei a fost uimitoare de urmărit.

Christie Kerr este o bună prietenă a lui Morgan Pressel, care a fost cel mai tânăr jucător care a câștigat un eveniment de campionat important la vârsta de 18 ani. Câștigarea ei a fost la campionatul Kraft Nabisco și primul american care a câștigat un eveniment important din 1999. Acești doi prieteni trăiesc în Florida și amândoi au venit la LPGA direct de la liceu. Kerr a ieșit în urmă cu zece ani, când nu era cel mai popular lucru de făcut. Acum avem mulți adolescenți care preiau jocul și devin jucători excelenți. Turul femeilor poate folosi acești jucători strălucitori și talentați, deoarece ajută jocul și face vizionarea turneului mult mai plăcută.

Această victorie a lui Christie Kerr a fost pentru prima dată când americanii au câștigat mai multe premii într-un an din 2000. Cu atât de multe jucătoare din lume care se alătură LPGA, jucătorii americani vor face tot posibilul să câștige din nou. Felicitări noastre lui Christie Kerr pentru câștigul ei și îi urăm cele mai bune în evenimentele viitoare. Întotdeauna plăcut să vedem noi fețe în cercul câștigător și le dorim tuturor mult succes în evenimentele viitoare.

Ebook-ul meu „Golf este pentru totdeauna” este acum disponibil. Consultați acest site web pentru a afla despre ce este vorba și cum să comandați o copie.

Instrucțiuni Video,: 2019 U.S. Women's Open: Final Round Broadcast (Mai 2024).